Zalety korzystania z oczyszczaczy powietrza

Porady

Oczyszczacz powietrza to bardzo popularne urządzenie, w które coraz chętniej wyposaża się domy, mieszkania, a także przestrzenie biurowe. Wynika to z jego cennego działania, które pozytywnie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu i komfort przebywania w nim. Co daje oczyszczacz powietrza w domu? Jakie są zalety oczyszczacza powietrza? Dlaczego warto go mieć? Zobacz!

Co daje oczyszczacz powietrza? Jak działa?

Najważniejszą zaletą oczyszczacza powietrza jest przeprowadzenie skutecznej filtracji, pozwalającej usunąć z powietrza szkodliwe związki, pyłki, zanieczyszczenia, drobnoustroje. Wśród tych związków warto wyszczególnić m.in. pyły PM 2.5 i PM 10, które są bardzo niebezpieczne dla ludzi. Dostają się one do wnętrza pomieszczeń wraz z powietrzem napływającym z zewnątrz.

W domu czy mieszkaniu znaleźć można jednak znacznie więcej zanieczyszczeń, które usuwane są przez oczyszczacze powietrza. Są to oczywiście także włosy, sierść czy pyłki roślin. Brak tych związków w powietrzu sprawia, że jego jakość znacznie się zwiększa, co przekłada się na większy komfort oddychania i przebywania w pomieszczeniu.

Oczyszczone powietrza wpływa natomiast na różne obszary Twojego działania. Przebywanie w czystym, niezanieczyszczonym pomieszczeniu jest przyjemniejsze, a także bardziej komfortowe. Jeśli chodzi o to, co daje oczyszczacz powietrza, warto dodać, że wpływa on pozytywnie na jakość Twojego samopoczucia, stan zdrowia, a także pośrednio na produkcyjność, czy siłę i motywację do działania.

Co jeszcze usuwa oczyszczacz powietrza? Co daje zaawansowana filtracja?

To, co daje oczyszczacz powietrza, zależy to od zaawansowania konkretnego modelu. Za usuwanie najbardziej podstawowych zanieczyszczeń odpowiada filtr wstępny. Natomiast za usuwanie do 99,98% szkodliwych związków odpowiada bardzo skuteczny filtr HEPA 13. Pozbywa się on nawet najmniejszych drobinek, w tym pyłów, dymu, kurzu, zarodników pleśni i alergenów.

Takie działanie oczyszczacza daje bardzo dużo, ponieważ pozwala ograniczyć ilość czynników uczulających w powietrzu, co znacznie zwiększa komfort życia alergików. Co więcej, oczyszczacz pozwala stworzyć bezpieczne środowisko do życia dla małych dzieci, chroniąc je przed szkodliwym działaniem alergenów.

Jeśli oczyszczacz wyposażony jest również w filtr z węglem aktywnym, oprócz usuwania zanieczyszczeń, możesz liczyć na pozbywanie się szkodliwych gazów i niepożądanych zapachów, w tym palenia papierosów. Zaletą oczyszczacza powietrza w tym wypadku jest nie tylko usunięcie nieprzyjemnej woni palenia, ale także pozbycie się z powietrza składników dymu tytoniowego.

Jakie są zalety korzystania z oczyszczacza powietrza?

Jeśli chodzi o zalety oczyszczacza powietrza, warto wspomnieć także o usuwaniu przez niego bakterii, wirusów, grzybów i innych mikroorganizmów. Taką funkcję pełnią urządzenia wyposażone w lampę UV, tj. np. oczyszczacze marki MPM. Usuwanie drobnoustrojów pozwala zwiększyć szansę na uniknięcie choroby i wzmocnienie odporności w sezonie chorobowym. Na jakie korzyści możesz jeszcze liczyć, mając oczyszczone powietrze?

Między innymi na lepszą jakość snu, o którą znacznie łatwiej w oczyszczonym pomieszczeniu. Złej jakości powietrze może nie tylko utrudniać zasypianie, ale także powodować płytki sen, a nawet bezsenność. Natomiast oddychanie oczyszczonym powietrzem bez zanieczyszczeń ułatwia zasypianie oraz pozwala wydłużyć lub przywrócić prawidłowy cykl snu.

Zalety oczyszczacza powietrza to także: większe dotlenienie organizmu i więcej sił oraz lepsza wydolność układu krążeniowo-oddechowego. Oczyszczacz poprawia także jakość skóry oraz pozwala zmniejszyć częstotliwość napadów migrenowych, spowodowanych słabym dotlenieniem mózgu. Co daje oczyszczacz powietrza oprócz korzyści zdrowotnych? Oczywiście możliwość rzadszego sprzątania, wynikającą z tego, że urządzenie wyłapuje większe zanieczyszczenia, kurz, pyłki, sierść czy włosy.

Na jakie korzyści możesz liczyć, kupując oczyszczacz marki MPM?

Oczyszczacz powietrza to bardzo praktyczne urządzenie, oferujące szereg korzyści. Kupując ten sprzęt od marki MPM, możesz liczyć nie tylko na powyższe, ale także na dodatkowe zalety oczyszczacza powietrza. Pierwszym jest ciche i dyskretne działanie produktu w nocy, dzięki funkcji SLEEP.

Powoduje ona zredukowanie prędkości wentylatora oraz wyłączenie diod i iluminacji, co sprawia, że możesz spać spokojnie, podczas gdy urządzenie pracuje. Zaletą oczyszczacza jest także timer, dzięki któremu możesz ustawić czas pracy urządzenia, po którym automatycznie się on wyłączy.

Jest to bardzo przydatne, szczególnie podczas programowania pracy różnych urządzeń w domu, które mogą działać naprzemiennie. Co daje oczyszczacz powietrza marki MPM? Kolejna zaleta to funkcja automatycznego dopasowania prędkości pracy wentylatora do poziomu zanieczyszczenia pomieszczenia. Dzięki temu możesz liczyć na maksymalną efektywność urządzenia w każdych warunkach.

Produkt dodano do porównania.