Kuchenki mikrofalowe

Kuchenki mikrofalowe

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy od wielu lat znajdują się wśród najpopularniejszych i...

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy od wielu lat znajdują się wśród najpopularniejszych i najchętniej kupowanych urządzeń kuchennych. Nowoczesny design, który świetnie wpisuje się w popularne trendy projektowe, prostota obsługi i szybkość działania sprawiają, że te urządzenia stanowią idealny dodatek do piekarników i płyt gazowych lub elektrycznych. Nowoczesne kuchenki są niezwykle praktyczne, a dzięki wielu dodatkowym funkcjom, w jakie zostały wyposażone, potrafią pomóc w szybszej realizacji wielu zadań.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy potrafią znacznie więcej niż tylko podgrzewanie zimnej kawy i mrożonych obiadów. Według naszych klientów to właśnie dodatkowe możliwości zastosowania kuchenek (od gotowania konwekcyjnego po gotowanie na parze) sprawiły, że są one częściej i chętniej używane niż kiedykolwiek. Szczególnie doceniają je wszyscy miłośnicy gotowania, którzy nie planują posiłków z wyprzedzeniem i muszą szybko rozmrozić kawałek mięsa, aby ugotować go na obiad.

Chociaż najpopularniejsze są modele nablatowe, coraz częściej klienci decydują się na kuchenki mikrofalowe do zabudowy. Wielu miłośników elegancji, którzy dbają o szczegóły woli wyposażać swoją kuchnię w urządzenia jednej marki, z dopasowanymi uchwytami i innymi powtarzającymi się elementami wykończenia.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy możesz zainstalować na wygodnej wysokości iw miejscu, które najlepiej odpowiada sposobowi wykorzystania przestrzeni kuchennej. Wiele osób decyduje się na umieszczenie wbudowanej kuchenki mikrofalowej w pobliżu piekarnika ściennego, tworząc łatwy sposób przenoszenia naczyń z jednego urządzenia do drugiego.

Zamieszczone w tym tekście krótkie porady pomogą Ci wybrać urządzenie, którego uniwersalność i łatwość obsługi będą Twoimi sojusznikami w codziennych zajęciach kulinarnych.

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe do zabudowy potrafią coraz więcej

Obecne w naszych kuchniach od kilkudziesięciu lat kuchenki mikrofalowe zwykle wykorzystujemy tylko do podgrzewania żywności i szybkiego gotowania posiłków, gdy nie ma czasu na przygotowanie czegoś samodzielnie. Wraz z rozwojem elektroniki i nowoczesnych technologii obróbki termicznej, pojawiło się wiele nowych zastosowań mikrofal, z których coraz chętniej korzystamy podczas przygotowywania posiłków.

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe do zabudowy produkcji MPM wyposażone są w grill. Takie urządzenie posiada wszystkie tradycyjne możliwości, ale z jej pomocą możesz również przyrumienić jedzenie i nadać mu chrupkiej konsystencji. Możesz nawet upiec w niej kurczaka, chociaż prawdopodobnie lepsze efekty uzyskasz, przygotowując go w swoim nowoczesnym piekarniku (których wiele ciekawych modeli również znajduje się w ofercie MPM).

Funkcje nowoczesnych kuchenek mikrofalowych do zabudowy

Wybierając kuchenkę mikrofalową do zabudowy w swojej kuchni, warto wziąć pod uwagę oferowane przez nią funkcje. Z jednej strony nie ma sensu przepłacać za funkcjonalność, z której nigdy nie skorzystasz, z drugiej nie ma sensu oszczędzanie przez rezygnację z możliwości, które mogłyby wydatnie ułatwić codzienną pracę. Oto kilka najważniejszych funkcji, które w swoich kuchenkach doceniają nasi klienci.

Rozmrażanie czasowe: Rozmrażanie zamrożonej żywności w kuchence mikrofalowej odbywa się poprzez ustawienie mocy na 30-50% i dostosowanie czasu do wagi rozmrażanego przedmiotu. W przypadku rozmrażania czasowego wystarczy wprowadzić wagę i rodzaj zamrożonego produktu, a kuchenka mikrofalowa dostosuje moc i czas rozmrażania szybko i bezpiecznie, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek obliczeń.

Gotowanie z czujnikiem: Używając czujników temperatury i wilgotności, nowoczesne kuchenki mikrofalowe do zabudowy mogą automatycznie dostosowywać czas w celu podgrzewania, rozmrażania lub gotowania potraw. Sprawdź w instrukcji swojej kuchenki, jakie programy specjalne posiada.

Gotowanie konwekcyjne: Twoja kuchenka mikrofalowa może stać się drugim piekarnikiem, jeśli wybierzesz model, który obejmuje gotowanie konwekcyjne. Oprócz podgrzewania i gotowania zamrożonych posiłków kuchenka mikrofalowa z konwekcją może upiec kurczaka lub ciasteczka, pełniąc podwójną funkcję w kuchni.

System konwersji: Piece konwekcyjne wykorzystują wentylatory do cyrkulacji ogrzanego powietrza. Ale większość przepisów nie podaje temperatur i czasów dla pieców konwekcyjnych. Jeśli Twoja kuchenka mikrofalowa do zabudowy jest wyposażona w funkcję konwekcji, przekonwertuje czas i temperaturę na właściwe ustawienia w celu uzyskania doskonałych rezultatów.

Element opiekania: wyobraź sobie, że możesz przygotowane w kuchence mikrofalowej potrawy udekorować szybkim opiekaniem, aby stopić ser na wierzchu lub całość przyrumienić. Jesteś w stanie uzyskać ten efekt, jeśli kuchenka mikrofalowa zawiera element opiekający.

Cykl parowania z czujnikiem: użyj pojemnika do gotowania na parze, aby idealnie ugotować warzywa lub ryby na parze. Twoja kuchenka mikrofalowa wyeliminuje potrzebę zgadywania, czy gotowanie na parze już się zakończyło, monitorując poziom wilgoci w komorze do gotowania.

Loading...