Osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza

Osuszacz powietrza...
Haus&luft
Osuszacz powietrza HL-OS-10/WIFI
  • Sterowanie przez panel lub aplikację TUYA/Wi-Fi
  • Funkcja SMART – automatyczna kontrola nastawionego poziomu RH
  • Wydajność osuszania 10 L na dzień
649,59 zł
Kup u partnera
Osuszacz powietrza...
Haus&luft
Osuszacz powietrza HL-OS-20/WIFI
  • Sterowanie przez panel lub aplikację TUYA/Wi-Fi
  • Funkcja SMART – automatyczna kontrola nastawionego poziomu RH
  • Wydajność osuszania 20 L na dzień
812,20 zł
Kup u partnera
Osuszacze powietrza to nowoczesne urządzenia, które skutecznie pomagają chronić dom przed...

Osuszacze powietrza to nowoczesne urządzenia, które skutecznie pomagają chronić dom przed nadmiernym poziomem wilgoci w powietrzu i wynikającymi stąd problemami, takimi jak pojawiająca się pleśń i zagrzybienie ścian. Dodatkową korzyścią jest ochrona przed kurzem, bakteriami i zarazkami. Jeśli któryś z tych problemów pojawił się już w Twoim domu lub nie chcesz dopuścić do jego powstania, jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, który osuszacz z naszej oferty sprosta Twoim wymogom.

Osuszacze powietrza do domu usuwają nadmiar wody z powietrza, który może prowadzić do kondensacji i problemów zwykle kojarzonych z nadmierną wilgocią. Gotowanie w garnkach, branie kąpieli lub prysznica oraz suszenie prania w pomieszczeniach – wszystko to skutkuje zwiększeniem poziomu wilgoci. Każdy oddech zawiera parę wodną. Ocenia się, że każdy człowiek wydycha ponad pół litra wody dziennie.

W chłodniejszych miesiącach spadek temperatury powoduje kondensację wilgoci i osadzanie się jej na zimnych powierzchniach. Najczęściej skroplona para wodna gromadzi się na oknach, kafelkach ceramicznych, ścianach i wnętrzach szaf. Jeśli w Twoim domu jeszcze nie pracują osuszacze powietrza, długotrwała kondensacja może prowadzić do zawilgocenia.

Zwiększony poziom wilgoci w domu może wywoływać poczucie większego chłodu, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do uszkodzenia ścian i drewnianego wyposażenia. Używane regularnie osuszacze powietrza pomogą Ci chronić dom przed wilgocią, chłodem i nieprzyjemnym zapachem stęchlizny. Dodatkowych korzyści dostarcza montowany w osuszaczach powietrza do domu filtr, który usuwa wszelkie niepożądane zarodniki pleśni i inne zanieczyszczające powietrze cząstki.

Jak działają osuszacze powietrza do domu?

Najpopularniejsze i najchętniej kupowane przez naszych klientów są kondensacyjne osuszacze powietrza do domu (zwane też sprężarkowymi lub chłodnicowymi). Mniej popularne są osuszacze adsorpcyjne.

Kondensacyjne osuszacze powietrza

Oferowane przez MPM osuszacze powietrza do domu są produkowane w technologii kondensacyjnej. Są zaprojektowane do pracy w temperaturach od 10 do 22°C. Jednostki te działają dzięki kondensowaniu się wilgoci na schładzanej do niskiej temperatury chłodnicy. W ten sposób można odciągnąć nadmiar wilgoci z okien i innych zimnych powierzchni. Ta technika jest bardziej wydajna energetycznie niż wykorzystanie ciepła (jak w przypadku osuszaczy adsorpcyjnych), co czyni ją opłacalną opcją.

Osuszacze powietrza adsorpcyjne

Jednostki te usuwają wodę poprzez naturalną adsorpcję. Tego typu osuszacze powietrza działają poprzez użycie grzejnika elektrycznego do ciągłego generowania materiału chłonnego, zwykle wykonanego z żelu krzemionkowego. Osuszacze adsorpcyjne są przeznaczone do pomieszczeń o temperaturze poniżej 2°C, dlatego nie nadają się do użytku w domu.

Zanim kupisz osuszacz powietrza

Przed zakupem nowego osuszacza powietrza do domu warto zastanowić się, jakiej wielkości urządzenie jest Ci potrzebne. W przypadku dokuczliwych, wieloletnich problemów związanych z wysoką wilgotnością, możesz zdecydować się na centralny osuszacz, który wykorzystuje system ogrzewania i chłodzenia, aby zmniejszyć wilgotność we wszystkich pomieszczeniach.

Jeśli jednak wysoka wilgotność występuje tylko okresowo i w określonych obszarach domu, takich jak piwnica, lepiej sprawdzi się przenośny osuszacz, który uruchomisz wtedy i tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Ważnym czynnikiem jest również wielkość domu, w którym mieszkasz. Im większy dom, tym mocniejszy osuszacz będzie Ci potrzebny. Rodzaj zadań, które wykonujesz regularnie w swoim domu, ma również wpływ na wybór osuszacza. Nawet niewielkie osuszacze powietrza poradzą sobie z wilgocią wytworzoną podczas gotowania i kąpieli pod prysznicem. Być może jednak będziesz musiał wybrać urządzenie o większej mocy, jeśli:

  • suszysz pranie w domu
  • masz dużo zwierząt i roślin
  • używasz przenośnych butli gazowych i grzejników parafinowych

Wymienione okoliczności wywołują większą wilgotność, a zatem wymagają mocniejszego urządzenia. Najlepszym miejscem na umieszczenie osuszacza powietrza do domu jest centralne miejsce, takie jak korytarz lub przedpokój. Jeśli właściwie wybrałeś moc i skuteczność, taki osuszać pomoże Ci kontrolować kondensację i wilgoć w całym domu.

Jeśli jednak problem dotyczy konkretnego miejsca (na przykład nieogrzewanego pomieszczenia lub ściany skierowanej na północ), lub jest związany z wykonywaniem jakiejś czynności (pranie, gotowanie, sprzątanie), lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie osuszacza w pobliżu tego obszaru przez pierwsze kilka tygodni przed przeniesieniem go do pozycji centralnej.

Pojemność zbiornika jest ważną cechą opisującą osuszacze powietrza. Odnosi się ona do ilości cieczy, jaką może pomieścić osuszacz po usunięciu jej z powietrza – im większy zbiornik, tym mniej będzie wymagał opróżniania. Duży zbiornik na wodę o pojemności 3,5 litra może być używany do codziennego użytku, natomiast mniejsze zbiorniki najprawdopodobniej będą wymagały opróżniania kilka razy dziennie. Mniejszy rozmiar zbiornika oznacza również, że jeśli wybrałeś jednostkę z funkcją automatycznego wyłączania, przestanie ona działać po zapełnieniu kontenera.

Loading...