Zmywarki

Zmywarki

Zmywarki pod zabudowę są urządzeniami, których pojawienie się w sprzedaży wywołało ogromny...

Zmywarki pod zabudowę są urządzeniami, których pojawienie się w sprzedaży wywołało ogromny entuzjazm miłośników sztuki kulinarnej. Wszyscy lubimy jeść, duża część z nas lubi też jedzenie przygotowywać, ale raczej trudno znaleźć kogoś, kto lubi po tym wszystkim zmywać. Nic dziwnego, że zmywarki do naczyń są najmilej widzianym elementem wyposażenia nowoczesnej kuchni. Sprawdź, za co warto zwrócić uwagę przy wyborze, zakupie i montażu tego urządzenia.

Oszczędne i wygodne w użyciu zmywarki do zabudowy

Nowoczesne zmywarki do zabudowy to nie tylko urządzenia, które ułatwiają pracę w kuchni. Dzięki coraz bardziej precyzyjnym programom, które dopasowują się do rodzaju zmywanych naczyń, użycie zmywarki okazuje się bardziej ekonomiczne niż zmywanie ręczne. Początkowa inwestycja w zakup tego urządzenia zwróci się nie tylko dzięki oszczędności czasu, ale również dzięki obniżeniu rachunków za wodę i energię elektryczną.

Dzięki rosnącej popularności zmywarek i upowszechnieniu technologii, które wykorzystywane są podczas ich produkcji, ceny tych urządzeń są dziś porównywalne z cenami pralek, czy piekarników elektrycznych. Większość dostępnych w magazynach wnętrzarskich ergonomicznych projektów zagospodarowania przestrzeni kuchennych zakłada posiadanie zmywarki wśród innych elementów wyposażenia.

Jaka jest optymalna szerokość zmywarki do zabudowy

Większość projektów kuchennych zakłada, że szerokość każdej szafki powinna wynosić 60 cm i taką też szerokość mają zwykle urządzenia, które przeznaczone są do zabudowy. Przed zakupem zmywarki pod zabudowę zastanów się, jak dużo naczyń będziesz codziennie wkładać do zmywarki. W przypadku mniej licznej rodziny zupełnie wystarczającym rozwiązaniem może okazać się zmywarka o szerokości 45 cm, która oferuje znacznie mniejsze zużycie wody i prądu w każdym programie zmywania.

Rozmiar i pojemność zmywarki do naczyń często są podawane jako liczba kompletów naczyń, które można umieścić w jednym załadunku. Zmywarki 60-centymetrowe najczęściej mieszczą około 15 kompletów naczyń, a 45-centymetrowe 10. Dodatkową korzyścią z zamontowania mniejszego urządzenia jest więcej miejsca (którego zawsze w kuchni jest zbyt mało) na inne urządzenia.

Lokalizacja panelu sterowania

W przeciwieństwie do modeli wolnostojących zmywarki do zabudowy mają elementy sterujące ukryte w panelu kontrolnym, który zlokalizowany jest w górnej krawędzi drzwi. Skutkiem tego rozwiązania jest ukrycie elementów sterujących i sygnalizacyjnych po zamknięciu drzwi. Ta opcja jest czysto kosmetyczna i zapewnia opływowy, nowoczesny wygląd. Główną wadą ukrytego panelu sterowania jest to, że na pierwszy rzut oka nie widać, jak długo jeszcze potrwa cykl zmywania.

Poziom generowanego przez zmywarki do zabudowy hałasu

Poziomy hałasu, jaki generują zmywarki pod zabudowę marki MPM jest bardzo niski i nie przekracza 49 decybeli. Przy normalnej aktywności w kuchni nie będziesz słyszeć pracującej z taką głośnością zmywarki. Dzięki zabudowie – dodatkowej warstwie izolującej dźwięk – szybko zauważysz, że po zamknięciu drzwi odczuwalna głośność jest jeszcze niższa.

Zużycie wody

Nowoczesne zmywarki do zabudowy wykorzystują bardzo zaawansowane technologie i algorytmy programów zmywania, które pozwalają na bardzo oszczędne wykorzystanie wody podczas zmywania. Zmywarki do naczyń, które oferuje swoim klientom MPM mogą zadowolić się w ciągu całego cyklu zaledwie 9 litrami wody. Aż trudno uwierzyć, że można tak wiele naczyń doprowadzić do błyszczącej czystości przy zużyciu tak niewielkiej ilości wody, prawda?

Zmywarki do zabudowy MPM zabezpieczone są przed zalaniem dzięki wbudowanemu systemowi Aqua-stop. Pozwala to mieć pewność, że w razie wystąpienia awarii zawór odetnie dopływ wody i nie dopuści do zalania kuchni.

Programy i cykle zmywania

Nowoczesne zmywarki pod zabudowę oferują kilka różnych możliwości ustawienia programów zmywania:

  • Intensywny – z tego programu najlepiej korzystać w sytuacji, gdy naczynia są bardzo zabrudzone i dość długo oczekiwały na umieszczenie ich w zmywarce. Urządzenie pracujące w tym cyklu potrafi bez problemu rozprawić się zaschniętymi pozostałościami na talerzach, garnkach lub patelniach.
  • Normalny – to program, z którego prawdopodobnie będziesz najczęściej korzystać. Włóż naczynia zaraz po zakończeniu obiadu lub kolacji i włącz ten cykl – sprawdzi się najlepiej.
  • Szybki – w sytuacji, kiedy naczynia są tylko lekko zabrudzone i nie trzeba ich suszyć, ten program będzie najlepszy.
  • Eco 45°C - dzięki temu programowi zaoszczędzisz wodę i energię. Sprawdź, czy jest wystarczający do codziennego użycia.
  • Jeśli właśnie okazało się, że z wizytą wybierają się niezapowiedziani goście, a naczynia po obiedzie ciągle jeszcze nie są umyte, najlepiej sprawdzi się program 90 minut.

Wydajność suszenia

Ekonomiczne zmywarki wykorzystują ciepło resztkowe w wannie do suszenia naczyń. W większości przypadków jest to wystarczające. Jednak niektóre zmywarki do zabudowy są wyposażone w opcje dodatkowego suszenia i mogą zawierać element grzejny do suszenia naczyń połączony z wentylatorem w celu cyrkulacji ciepłego powietrza, co przyspiesza proces suszenia.

Loading...