Klimatyzatory i klimatory

Klimatyzatory i klimatory

Klimator MKL-01
MPM
Klimator MKL-01
  • Kurtyna wodna oczyszczająca i nawilżająca powietrze
  • 3 prędkości wentylatora
  • Pojemnik na wodę 8 l, dwa wkłady chłodzące
308,13 zł
Kup u partnera
Na tej podstronie znajdziesz między innymi klimatyzatory oraz klimatory – dwa urządzenia, bez...

Na tej podstronie znajdziesz między innymi klimatyzatory oraz klimatory – dwa urządzenia, bez których komfortowe przetrwanie najbardziej upalnego lata nie jest zbyt proste. Wszystkie zapewniają uczucie chłodnej bryzy i sprawdzą się zarówno w małych pomieszczeniach, jak i bardzo dużych pokojach.

Przejrzyj wszystkie klimatyzatory domowe i złóż zamówienie już dziś. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, gwarantujemy możliwie najszybszą odpowiedź oraz najlepszą na rynku obsługę klienta. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na pytania natury technicznej.

Klimatyzatory – do czego służą?

Upalne lato potrafi dać się we znaki nawet prawdziwemu wielbicielowi wysokiej temperatury. Ten fakt nie powinien dziwić. Bardzo wysoka temperatura jest szczególnie uciążliwa w przypadku osób starszych lub dzieci, które to są najbardziej narażone na pewne schorzenia wywołane przebywaniem w zbyt ogrzanych miejscach. Wbrew pozorom problem ten jednak nie dotyczy wyłącznie seniorów i maluchów. Równie duży kłopot ze zbyt wysoką temperaturą mają także mieszkańcy lokali na poddaszach oraz niezbyt dobrze ocieplonych domków letniskowych. Co w takiej sytuacji? Doskonałym rozwiązaniem są przenośne klimatyzatory, które stanowią znakomitą i znacznie tańszą alternatywę dla urządzeń typu split, wymagających ingerencji w budynek i dużych kosztów związanych z wdrożeniem instalacji. Przenośne klimatyzatory domowe są zdecydowanie mniejsze i wyglądem przypominają z reguły oczyszczacz powietrza.

Przenośne klimatyzatory – funkcjonalność ponad wszystko

Klimatyzatory to urządzenia wielofunkcyjne, które przede wszystkim służą do obniżania temperatury i chłodzenia wnętrz. Działają na identycznej zasadzie jak standardowa klimatyzacja, z tą różnicą, że nie trzeba modyfikować pomieszczeń i ponosić bardzo dużych wydatków na inwestycję. Ponadto przenośne klimatyzatory również wentylują pomieszczenie za pomocą wentylatorów o dużej mocy, a także je osuszają w odpowiednim stopniu. W rezultacie przebywanie w pomieszczeniu, w którym zainstalowany został klimatyzator domowy, jest bardzo przyjemne i komfortowe. Wysoką jakość widać przede wszystkim po charakterystyce pracy tych urządzeń. Klimatyzatory są bardzo wydajne, a przy tym także bezpieczne – mogą pracować jednostajnie przez wiele godzin, bez wpływu na ich wytrzymałość czy awaryjność.

Ważne informacje na temat klimatyzatorów domowych

Wszystkimi klimatyzatorami domowymi przenośnymi można sterować głównie za pomocą panelu na froncie urządzenia lub w jego górnej części. Znajduje się tam wyświetlacz, na którym widać aktualną temperaturę we wnętrzu oraz tę zaprogramowaną, którą chcemy osiągnąć. Panel sterowania wyposażony został w ciąg przycisków, w tym timer, włącznik oraz wyłącznik i kilka innych. Bardziej zaawansowanymi modelami można sterować również pilotem, bez wstawiania i podchodzenia do urządzenia. Bezpieczny czynnik chłodniczy R290 nie wywołuje żadnego ryzyka dla domowników, a dzięki minimum 3 prędkościom wentylatora, można dostosować głośność jego pracy do swoich własnych oczekiwań i potrzeb. Co ważne, klimatyzatory nie mają już praktycznie nic wspólnego z urządzeniami wykorzystywanymi w tym celu jeszcze do niedawna. Są bowiem bardziej energooszczędne i nie podnoszą zbyt mocno nakładów na energię elektryczną. Są także efektywne i wydajne– przy 1350 W poboru mocy zapewniają nawet 3520 W wydajności.

Klimatory z kolei działają na nieco innej zasadzie – w ich przypadku obniżenie temperatury jest spowodowane przetłaczaniem powietrza przez wkład chłodzący nasączony wodą lub lodem. To znacznie tańszy wariant, który cechuje się dobrą wydajnością, jednak mniejszą niż standardowy klimatyzator. Czasami jednak jest odpowiednim wyborem do mniej wymagających zastosowań.

Zamów już dziś nowy klimatyzator przenośny domowy w korzystnej cenie. Z chęcią dostarczymy urządzenie pod wybrany adres, a przed zakupem udzielimy wszystkich istotnych informacji na jego temat telefonicznie lub mailowo.

Loading...