Płyty gazowo-elektryczne

Płyty gazowo-elektryczne

Jeśli przymierzasz się do zakupu i montażu w swojej kuchni nowej płyty grzewczej do zabudowy,...

Jeśli przymierzasz się do zakupu i montażu w swojej kuchni nowej płyty grzewczej do zabudowy, pewnie ciągle rozważasz wszystkie za i przeciw dostępnych na rynku rozwiązań. Pełna kontrola nad szybkością gotowania lub smażenia na urządzeniach gazowych kontra możliwość większej automatyzacji i łatwością utrzymania w czystości płyty indukcyjnej. Czy wiesz, że nie musisz wybierać? Dzięki nowej linii urządzeń w ofercie MPM możesz teraz cieszyć się zaletami obydwu wersji. Umożliwiają to nowoczesne płyty gazowo elektryczne do zabudowy.

Takie rozwiązanie jest bardzo często i chętnie wybierane przez osoby, które nie mają w swoim domu podłączonej instalacji gazowej i chcą korzystać z podłączenia płyty gazowo-elektrycznej do butli. Ten sposób pozwala na obniżenie ogólnych kosztów przygotowywania posiłków lub uniezależnienie się od dostawcy prądu w sytuacji, gdy występują częste przerwy w jego dostawie. Najczęściej płyty obsługujące te dwie możliwości podłączenia mają po 2 pola grzewcze umożliwiające niezależne korzystanie z każdego z mediów.

Dla wielu osób, które posiadają własne instalacje fotowoltaiczne, płyty gazowo elektryczne do zabudowy są również sposobem uniknięcia korzystania z droższego prądu poza sezonem intensywnego operowania promieni słonecznych. Często okazuje się, że w miesiącach jesiennych i zimowych panele solarne produkują zbyt mało energii na własne potrzeby i właśnie w takich warunkach przełączenie się na korzystanie z gazu jest korzystniejsze finansowo.

Płyty gazowo-elektryczne – na co zwrócić uwagę

Decydując się na zakup nowoczesnej płyty gazowo-elektrycznej warto wcześniej sprawdzić, czy wybrane urządzenie spełnia wszystkie stawiane przed nim wymagania. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w której część gazowa płyty będzie zasilana z butli i nie będzie podłączona do instalacji miejskiej. Butle mają zwykle dość duże wymiary zewnętrzne i warto upewnić się, czy będzie zachowana wystarczająca ilość miejsca, aby bezproblemowo pomieścić wszystko w zazwyczaj dość ograniczonej przestrzeni kuchennej.

Należy pamiętać również o tym, że instalacja płyty wykorzystującej gaz jako paliwo, wymaga spełnienia wielu warunków technicznych, od których w dużej mierze zależy bezpieczeństwo użytkowników. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie wystarczająco wydajnego systemu wentylacyjnego. Jego zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie ewentualnego wywietrzenia spalin gazowych, ale również odprowadzenie kondensującej się w powietrzu wilgoci, która powstaje na skutek spalania gazu.

Pamiętaj również, aby upewnić się, że wokół miejsca, w którym zostanie zamontowana płyta gazowo elektryczna do zabudowy, jest wystarczająca ilość miejsca, która pozwala na swobodne manewrowanie garnkami i innymi pojemnikami z bardzo gorącą zawartością. Ze względu na sposób podziału płyt grzewczych, podczas korzystania z płyt zasilanych z dwóch źródeł znacznie częściej korzysta się z palników umieszczonych z tyłu. Zwróć na to uwagę i dokonaj koniecznych przeróbek, jeśli stwierdzisz, że ilość miejsca po bokach jest niewystarczająca.

W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzą się płyty gazowo-elektryczne

Z naszego doświadczenia i wielu rozmów z zadowolonymi klientami wynika, że płyty gazowo elektryczne do zabudowy najbardziej doceniają osoby, które są przyzwyczajone do korzystania z gazu, ale jednocześnie chcą sprawdzić, jak wygodnie i szybko można gotować dzięki indukcji magnetycznej. Zakup płyty, która zasilana jest dwoma różnymi źródłami energii, pozwala również odwlec konieczność zakupu garnków i patelni, które mogą być obsługiwane przez pola indukcyjne.

Nie wszyscy klienci mają świadomość, że naczynia wykonane ze szkła, aluminium i innych metali nieżelaznych, nie będą wykrywane przez pola indukcyjne i nie będzie można w nich gotować w ten sposób. Płyty gazowo elektryczne umożliwiają stopniowe zastępowanie starszych garnków takimi, które będą mogły korzystać z indukcyjnego ogrzewania.

Warto również upewnić się, że zakup płyty gazowo elektrycznej jest zgodny z rzeczywistymi planami. Czasem zdarza się, że nasi klienci są przekonani, że zamawiając takie urządzenie dostaną kompletną kuchnię, w której płyta będzie zasilana gazem, a piekarnik będzie wyposażony w grzałki elektryczne. To rzeczywiście bardzo korzystne połączenie, które pozwala uzyskać oszczędność podczas gotowania i znacznie większą równomierność rozprowadzania ciepła w piekarniku. Jest to jednak zupełnie inne rozwiązanie i wymaga osobnego zakupu płyty gazowej do zabudowy i elektrycznego piekarnika do zabudowy. Obydwa rodzaje urządzeń są dokładniej opisane w swoich własnych kategoriach produktowych.

Jeśli podczas zakupu pojawią się jakieś inne wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z pomocy naszego konsultanta, który chętnie wszystko wyjaśni i pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Pamiętaj również, aby do montażu gazowej części płyty zaprosić posiadającego odpowiednie uprawnienia montera.

Loading...