Płyty elektryczne/indukcyjne

Płyty elektryczne/indukcyjne

Prosta obsługa i łatwość utrzymania w czystości w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacyjnymi...

Prosta obsługa i łatwość utrzymania w czystości w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacyjnymi są głównymi przyczynami stale rosnącej popularności, jaką od pewnego czasu cieszą się płyty elektryczne do zabudowy. Jeśli Ty również chcesz mieć od teraz bardzo precyzyjną kontrolę nad szybkością gotowania i cieszyć się takimi funkcjami jak programowany czas wyłączenia, pomożemy Ci wybrać z naszej oferty urządzenie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Jakie płyty elektryczne do zabudowy wybierają nasi klienci

Nowoczesne płyty elektryczne do zabudowy dostępne są w dwóch podstawowych wersjach – z polami indukcyjnymi oraz z płytą ceramiczną. Choć sposób wytwarzania ciepła przez każde z tych urządzeń jest zupełnie inny, pod względem oferowanej wygody i sposobu użytkowania płyty indukcyjne i ceramiczne są dość podobne. Najczęściej podkreślaną przez naszych dotychczasowych klientów zaletą, którzy od pewnego czasu korzystają z płyt elektrycznych, jest wynikająca z ich budowy łatwość pielęgnacji i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa podczas prac kuchennych.

Kiedy warto wybrać płytę indukcyjną

Klienci, dla których priorytetem jest maksymalne skrócenie czasu gotowania i obniżenie kosztów z tym związanych, najczęściej wybierają płyty elektryczne do zabudowy z polami indukcyjnymi. To rozwiązanie wymaga wprawdzie stosowania specjalnych garnków, ale dzięki temu średnie koszty mogą być nawet niższe, niż uzyskiwane w kuchniach gazowych.

Dodatkową zaletą tego rodzaju urządzeń jest generowanie ciepła w garnku, a nie na płycie, dzięki czemu natychmiast po zakończeniu podgrzewania płyta jest zimna. Ma to szczególnie duże znaczenie dla bezpieczeństwa małych dzieci przebywających w kuchni podczas przygotowywania posiłków.

W jakich sytuacjach lepiej sprawdzą się ceramiczne płyty elektryczne do zabudowy

Jeśli wśród naczyń, w których przygotowujesz posiłki dla siebie i swojej rodziny większość wykonana jest z żaroodpornego szkła, aluminium albo innych materiałów nieżelaznych, lepszym rozwiązaniem będzie wybór płyty ceramicznej. Jest to również rozwiązanie częściej wybierane przez zwolenników tradycyjnego sposobu generowania ciepła – spirale grzejne są ukryte pod nietłukącą szklaną powierzchnią. Zaznaczone „strefy” na powierzchni szkła wskazują, gdzie można postawić naczynie do gotowania. Najlepiej stosować rozmiar naczynia odpowiedni dla rozmiaru strefy, z której chcesz skorzystać.

Jedną z głównych zalet wyróżniających ceramiczne płyty elektryczne do zabudowy jest łatwość utrzymania ich w czystości. Szklana powierzchnia nadaje się do wycierania po ostygnięciu stref, a gładka konstrukcja sprawia, że podczas czyszczenia jest niewiele powierzchni, na które należy zwrócić baczniejszą uwagę. W modelach sterowanym obrotowymi pokrętłami trzeba dodatkowo zadbać o czystość w ich okolicy, ale w przypadku płyty sterowanej dotykiem wystarczy przetrzeć całą powierzchnię.

Przeczytaj uważnie instrukcję obsługi wybranego urządzenia, aby upewnić się, jakich środków czystości możesz bezpiecznie używać. Zachowaj szczególną ostrożność podczas czyszczenia okolic paneli dotykowych, gdyż zastosowanie tam past i proszków ściernych może skutkować naruszeniem nadruku przewodzącego.

Czy trzeba dopasowywać rozmiar naczynia do rozmiaru pola grzewczego?

Zarówno ceramiczne, jak i indukcyjne płyty elektryczne do zabudowy, które znajdują się w naszej ofercie, posiadają różne rozmiary pól grzewczych. Najczęściej działają one w dwóch opcjach wielkości, co pozwala na użycie różnych kształtów i rozmiarów patelni i garnków na płycie. Daje to możliwość korzystania z tych pól na dwa sposoby:

  • oszczędne używanie tylko małej strefy gotowania, gdy korzystasz z małego garnka,
  • możliwość przyspieszenia gotowania, gdy masz więcej gości i zdarzy się potrzeba użycia większych garnków.

Kiedy będziesz wybierać płytę do swojej kuchni, zwróć uwagę, że niektóre z nich są wyposażone w szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. W zależności od potrzeb możesz wybrać urządzenie posiadające wskaźnik ciepła resztkowego, ogranicznik ciepła i regulację czasu grzania. Możesz też zdecydować się na inteligentne zabezpieczenie przed przepełnieniem i wykrywanie małych obiektów w najbardziej zaawansowanych modelach. Nowoczesne płyty elektryczne do zabudowy to naprawdę sprytne urządzenia!

Czy płyty elektryczne do zabudowy są bezpieczne?

Jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze, płyty elektryczne do zabudowy są najlepszym wyborem. Te urządzenia wyposażone są liczne technologie zapobiegającą przed przegrzewaniem i możliwością przypadkowego oparzenia. Poręczne i bezpiecznie blokowanie klawiszy uniemożliwiają uruchomienie urządzenia przez małe dzieci. Wymagają one jednoczesnego naciśnięcia kombinacji klawiszy, aby włączyć lub wyłączyć system. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dziecko towarzyszące Ci podczas przygotowywania posiłków jest cały czas bezpieczne.

Loading...